Utrum: Belgie odebrala povolení k pobytu přednímu imámovi kvůli zášti
Autor: -bj- | Publikováno: 13.01.2022 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Cizinecké úřady Belgie odebraly povolení k pobytu přednímu imámovi země Mohamedu Tužgánímu, který kázal v nějvětší mešitě Al Chálil v imigrantské čtvrti Bruselu - Molenbeeku. Podle ministerstva vnitra imám představuje ohrožení národní bezpečnosti.

Cizinecké úřady Belgie odebraly povolení k pobytu přednímu imámovi země Mohamedu Tužgánímu, který kázal v nějvětší mešitě království Al Chálil v imigrantské čtvrti Bruselu - Molenbeeku.

Podle ministerstva vnitra imám představuje závažnou hrozbu národní bezpečnosti, a ministerstvo "chce vyslat signál, že ti, kdo káží zášť a ohrožují vnitřní bezpečnost země, nejsou vítáni".

Ačkoli Tudžgání žije v Belgii již řadu let, je příkladem neintegrace, nemluví ani vlámsky ani francouzsky, káže proti židům a západní kultuře.

zdroj:

https://www.lesoir.be/417665/article/2022-01-13/permis-de-sejour-retire-pour-limam-de-la-plus-grande-mosquee-de-belgique-en

https://www.dn.pt/internacional/belgica-expulsou-ima-que-exortou-a-queima-de-judeus-14488933.html

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
 
Sdílejte naše články.
 

Nebo finančním darem: 

Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přátelí:
 

Předem moc děkujeme za pomoc!