"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz!
Přátelé, kvůli organizačním změnám máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001 IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916 BIC (SWIFT): AGBACZPP

Nárůst počtu zadržených migrantů skutečně nepředstavuje pro ČR žádná bezpečnostní rizika?

Zobrazit celý článek

Benevolentní přístup vedení EU k proudům migrantů, hrnoucím se ze všech stran do Evropy, ani k ničemu jinému vést nemohl. Navíc se stále zřetelněji ukazuje, že jak vedení policie, tak zpravodajské služby mají jen mlhavou představu o tom, kolik ilegálních migrantů vlastně přes naši republiku skutečně přechází. Nikde se nedozvíte, kolik úspěšných přechodů připadá na jednoho zadrženého, ani zda někteří z migrujících na našem území zůstávají. Nikde se také nedozvíte, jestli byli mezi zadrženými i radikální muslimové nebo bojovníci islámského státu a zda u nás působí radikální imámové. Zázemí tu mají. Muslimská komunita (a absolutní většina „procházejících“ ilegálních migrantů jsou muslimové), ochotná přijmout bratry ve víře, je v ČR poměrně silná a je navíc dobře organizovaná.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 24.1.2022 | Analýzy | 321 čtenářů

Afgánský vrah z Karlových Varů - policie nesmí zveřejnit národnost a některá media případ bagatelizují

Zobrazit celý článek

Dost možná bychom se o tom ani nedozvěděli, ale informace o původu pachatele trestných činů znásilnění a pokusu o vraždu se „od dobře informovaného zdroje“ dostala k novinářům z Karlovarského deníku, a ti ji okamžitě zveřejnili. Za což jim patří dík a pochvala za odvahu. Mainstreamovým médiím pak už nezbylo nic jiného, než ji s téměř dvoudenním zpožděním převzít a rovněž zveřejnit.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 9.1.2022 | Analýzy | 759 čtenářů

Příprava ruské agrese? A co když je tomu jinak a útok chystá Ukrajina s podporou USA?

Zobrazit celý článek

Zatímco rozvědka USA varuje před "ruskou ofenzivou", Ukrajina se naprosto nepokrytě a otevřeně chystá „vrátit zpět historická území Donbasu, Luhanska a Krymu“. S tímto cílem u hranic s Ruskem shromáždila více než polovinu své armády. Podle informací samotné Ukrajiny se jedná o cca 130.000 mužů, vybavených zbraněmi z USA a dalších členských zemí NATO, včetně Turecka.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 10.12.2021 | Analýzy | 1632 čtenářů

Parkanová je příklad, jak se v České republice legálně rozkrádají peníze státu

Zobrazit celý článek

Dokonáno jest. Spravedlnost slavně zvítězila. Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová a její tehdejší podřízený, ředitel sekce vyzbrojování ministerstva obrany Jiří Staněk byli shledáni ve věci předraženého nákupu letounů CASA L-295M čistými jako lilie. Českému státu se zároveň dostalo ústy předsedkyně odvolacího senátu pražského městského soudu Petry Benešové ujištění, že mu nebyla způsobena žádná škoda. Tento rozsudek je přelomový hned ve dvou rovinách. Za prvé, dává jasný signál politikům v čele ministerstva obrany a jím podřízeným úředníkům, že pokud budou přesně a důsledně plnit požadavky kšeftařů se zbraněmi, napojenými na nejvyšší politické špičky, dobře se jim povede a nemůže se jim nic stát.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 23.10.2021 | Analýzy | 1225 čtenářů

To naštve, že běloruská tajná služba se ukázala daleko efektivnější než CIA

Zobrazit celý článek

Musím uznat, že Seznam zprávy umí pobavit. Včera hned několikrát v jediném článku. Slátanina s názvem „Terčem Lukašenkova „únosu“ letadla měl být někdo jiný než Pratasevič, píše web“ údajně přinesla „nové detaily“ v kauze zatčení jednoho z hlavních organizátorů pokusu o puč v Bělorusku díky profesionálně provedené akci běloruských tajných služeb. Podle v Polsku působícího serveru NEXTA (příhodně označeného jako „informační kanál“), hlavního zdroje informací pro organizátory nepokojů v Bělorusku, měla totiž být cílem Bělorusů „opoziční vůdkyně“ se zdánlivě podivným jménem Svjatlana Cichanouská“.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 21.6.2021 | Analýzy | 1384 čtenářů
Podpořte nás

Vrbětice? Diletantismus, veřejné lhaní a obětování národních zájmů ze strany Babiše a ČSSD

Zobrazit celý článek

Kauza Vrbětice? Absolutní selhání českých zpravodajských služeb, ukázka neskutečné servility českých politiků vůči USA a zesměšnění české zahraniční politiky na prknech diplomacie, která znamenají náš svět a vztahy v něm.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 19.4.2021 | Glosy | 1857 čtenářů

Jak nás zaplavuje "dobro" ze Západu aneb idiotství šéfa ODS Fialy

Zobrazit celý článek

- Multikulturalismus nevymysleli v Moskvě, ale je nám oficiálně podsouvaný Evropskou unií z Bruselu. - Imigrační vlna Afričanů a muslimů nám nehrozí z Moskvy, ale je podporována protinárodními smlouvami a bezzubou nečinností EU. - Pokutami a tresty za oprávněné nepřijímání imigrantů nám nevyhrožují Rusové z Moskvy, ale Evropská komise z Bruselu. To je jen malá ukázka západního dobra a evropských hodnot za posledních více než 100 let. Proti tomuto přehledu nemůže nic říct dokonce ani jistý pornoherec Janda."

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 16.3.2021 | Aktuality | 3571 čtenářů

Proč musel zemřít generál Lučanský? Komu stál v cestě?

Zobrazit celý článek

Možný motiv smrti generála Lučanského naznačil na svém FB i uznávaný právník, bývalý disident a později předseda slovenské vlády Ján Čarnogurský (dovolím si volně přeložit): „Slovensko je malá země s minimálním mezinárodním vlivem. Téměř tu není důvod, pro který by kdokoliv riskoval obvinění z vraždy generála. Téměř. Jeden však existuje. Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Prokurátor obžaloval z objednávky vraždy Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou, ale soud je po dokazování osvobodil. Odsoudil střelce, ale to byli pouzí pěšáci. Generál Lučanský se dostal do konfliktu s vyšetřovatelem vraždy Kuciaka a jeho snoubenky, protože nepovažoval vyšetřování za důkladné. Pokud měl byť jen indicie o hlubším pozadí vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky (moje poznámka: vraždy, která de facto spustila na Slovensku něco jako podivnou „barevnou revoluci“), byl by to motiv k jeho odstranění.“

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 5.1.2021 | Analýzy | 2290 čtenářů

ČSSD záměrně odstranila z vedeni BIS schopné lidi a dosadila EU poslušné loutky ...

Zobrazit celý článek

Vyběhl mi na serveru parlamentnilisty.cz rozhovor. Takový ten bez předchozího upozornění, naživo, žádné předem napsané otázky. Paní redaktorka mě telefonicky dostihla na cestě mezi dvěma poradami a vyrazila ze mě "za pochodu" komentáře ke stavu BIS, jejím vztahům s prezidentem Zemanem a k chystané dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. V souvislosti s tímto rozhovorem, který sám o sobě je dost obecný, mě spíše zaujal komentář jednoho z trollů, pravidelně se objevujícím pod mými příspěvky. Dovolím si ho zde ocitovat v plném znění:

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 9.12.2020 | Analýzy | 1952 čtenářů

Bezpečnostní analytik: Je jen otázka času, kdy muslimští teroristé zaútočí v Čechách a na Moravě

Zobrazit celý článek

Brutalita, organizovanost a masivnost teroristického útoku ve Vídni, stejně jako faktické selhání rakouských informačních služeb svědčí o jediném.: Žádná evropská země si v tento okamžik už nemůže být jistá před podobnými útoky a je jen otázkou času, kdy se s něčím podobným seznámíme i my, dosud bohorovně klidní obyvatelé "sedmé nejbezpečnější země světa".

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 3.11.2020 | Analýzy | 2876 čtenářů

Skuteční čeští sportovci odmítli klanět se nacistům. Ti dnešní fotbaloví šašci vlezou do análu komukoliv!

Zobrazit celý článek

Skuteční sportovci, reprezentanti tehdejší ČSR, hromadně odmítli v roce 1936 "pozdravit" olympijský stadionu v Berlíně nacistickým pozdravem - zdviženou pravicí. Tehdy si vysloužili "jen" odsuzující mlčení davu zfanatizovaných Němců na tribunách. Později, po německé okupaci, za svou statečnost mnozí z nich zaplatili daleko tvrději. Zelenožlutí namachrovaní šašci, viditelně ochotní za prachy komukoliv třeba líbat zadek, udělali ostudu pouze sobě a svým sponzorům. S Českou republikou už dávno nemají nic společného. Ani barvy, ani státní znak. A to jejich klečení (před kým a proč vlastně?) se mohlo líbit možná trubkám, žijícím v růžovém světě, kde "kdo neskáče, není Čech".

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 16.10.2020 | Glosy | 3034 čtenářů

Opravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

Zobrazit celý článek

Pokládám si otázku, co vlastně čeští ozbrojenci v Mali dělají? Tedy kromě ozbrojeného dohledu nad bezpečností francouzských uranových a zlatých dolů, předávání pastelek české škole a rozvoji "intenzivních vojenských česko-malijských vztahů", což je pojem, s nímž si nevím rady. Vlastně o jejich skutečném působení oficiálně téměř nic nevíme.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 3.8.2020 | Analýzy | 2618 čtenářů

Volby v Polsku ukáží, jestli bude mít převahu probruselská nebo proamerická strana

Zobrazit celý článek

Američané si "své" Polsko dobře hlídají. Jeho "asertivní" politika aktivního a samostatného jednání vůči vedení EU na straně jedné a protiruská rétorika na straně druhé jim plně vyhovuje. Stejně jako ochota Polska dobrovolně přijmout na svém území americké vojenské jednotky vybudovat za své peníze americké vojenské základny včetně základen s útočnými raketami, prezentovanými jako obranný štít proti Rusku. A také stále hlasitěji vyslovované přání přijmout na polské území rovněž americké jaderné pumy (z Turecka a Německa) a získat letouny pro jejich použití.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 30.6.2020 | Aktuality | 1415 čtenářů

Česká ústava odmítá diskriminaci bělochu. Budou neziskovky požadovat její zrušení?

Zobrazit celý článek

Před mnoha lety jsem se jako voják ocitl ve válce a viděl umírat lidi násilnou smrtí. Nejspíš právě proto mám úctu k právu všech lidí na život, pokud možno v zemi svých předků, v bezpečí, s dostatkem potravin a pod ochranou svého státu. Stejná práva a úcta podle mého názoru patří i starým lidem, kteří mají již většinu života za sebou, ale věnovali ho aktivně své rodině, naší společnosti a ostatním lidem, s nimiž sdíleli náš společný životní prostor. A také lidem, kteří v důsledku zranění nebo nemoci nemohou žít plnohodnotný život zdravých lidí.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 24.6.2020 | Analýzy | 2473 čtenářů

Turci hodnotí: Číně jde o zdraví jejích lidí, ale EU jde jen o zisk

Zobrazit celý článek

Četl jsem dnes zajímavý příspěvek tureckého novináře, zamýšlejícího se nad důvody rozdílného přístupu USA a zemí EU na straně jedné, a Číny, RF a Kuby na straně druhé k ochraně zdraví vlastních občanů a k poskytování pomoci jiným zemím, které ji potřebovali. Vyslovil názor, že podstata tohoto naprosto rozdílného přístupu spočívá v tom, že v Číně, na Kubě a také v RF jsou stále hluboce zakořeněny ideje lidskosti a solidarity s ostatními, které byly pevnou součástí dnes zatracované, haněné a do země zadupávané socialistické ideologie.

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 23.6.2020 | Glosy | 1440 čtenářů

40 článků (3 stránky)
1 | 2 | 3 | Další    Přejít na stránku 
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683