"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sovětská invaze do Československa je varováním, proč EU nesmí nikdy mít vlastní armádu

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 11.1.2022 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Aktuální konflikt demokraticky zvolených vlád v Maďarsku a Polsku s vedením EU ukazuje na to, že nejspíše jen neexistence armády podřízené vedení EU zatím brání tomu, aby vedení EU řešilo údajný konflikt s hodnotami EU vysláním armád ke svržení demokraticky zvolených vlád v Maďarsku a Polsku. Vedení EU tak nemůže (zatím) udělat to samé, co udělali sovětští vůdcové Chruščov v roce 1956 (Maďarsko) či Brežněv v roce 1968 (Československo).  Vedení EU tak aspoň teď zastavuje tok (tedy spíše návrat části odevzdaných) peněz například do Maďarska.
 
Když soudruzi ve vedení EU mají tak rádi socialismus a jeho terminologii, je dobré pojmenovat touto jejich terminologií i současné chování vedení EU vůči Maďarsku či Polsku. Je to čistý „bruselský imperialismus“ a EU se chová stejně totalitně, jako se chovalo SSSR. No, vlastně ta EU se postupně začíná chovat mnohem totalitněji než SSSR, protože v rámci soustavy satelitních států SSSR měly lokální komunistické vlády větší míru svobody jednání, než mají mít postupně pohlcené národní státy v EU. 
 
 
Na nebezpečnou podobnost mezi EU a SSSR varovalo již dávno mnoho lidí, kteří mají zkušenosti se sovětským socialismem. Například nejvýraznější postavou kritiků „sovětizace“ EU je dnes již zemřelý Vladimír Bukovskij, který bojoval v SSSR za lidská práva, byl socialistickou diktaturou v SSSR vězněn a v roce 1976 uprchl do Velké Británie. 
 
Ve svém slavném projevu v britském parlamentu v roce 2002 Bukovskij mimo jiné řekl: „V Sovětském svazu se říkávalo, že jeho úkolem je vytvořit novou historickou entitu, sovětský lid. Očekávalo se od nás, že zapomeneme na svou národnost, na své etnické tradice a zvyky. Kdo vyrůstal v Rusku, nedokázal rozeznat Rusa od Ukrajince. Nepředpokládalo se, že se o tom bude vůbec někdo zmiňovat, protože se od nás očekávalo, že budeme jedna entita. Zdá se, že totéž platí o Evropské unii. V Bruselu nikdo nechce, abyste byli Britové nebo Francouzi. Chtějí, abyste všichni byli nová historická entita – Evropané. Jedním z hlavních cílů socialismu vždy bylo zničit národní stát. Podle letitého přesvědčení mají státy zmizet – s jistou pomocí ze strany socialistů. A přesně to dnes pozorujeme v Evropě. Cílem tohoto shlukování, které Brusel provádí, je pohltit národní státy, které by tak měly přestaly existovat.“ (Citováno z překladu Eduarda Geisslera.) 
 
Podle mne je víc než logické, že proti této politice vedení EU se právě nejvýrazněji vymezují tyto dva evropské národy – Maďaři a Poláci, kteří mají velmi kruté zkušenosti nejen s vnucováním socialismu sovětskou mocí, ale jako v případě Poláků také se snahou je postupně vyhladit jako národ a učinit z nich součást impéria – nejprve ruského, poté německého a nakonec (aspoň se zdáním národního státu, které jim Sověti zanechali) sovětského. Chování vedení EU tak probouzí v mnoha Polácích a Maďarech historicky zakořeněné vzpomínky a zesiluje tak jejich odpor k současné podobě EU.  
 
Například rozhodnutí Evropská komise v čele s von der Leyenovou zastavit Maďarsku přísun peněz na boj s následky koronavirové epidemie je svým způsobem velice nemorální a jen to ukazuje na diktátorský styl vládnutí, kdy se vedení EU snaží podnítit ekonomické problémy v neposlušné zemi a oslabit tak politickou podporu vlády dané země. Na druhou stranu ovšem může dojít k rozhodnutí maďarské vlády přestat odvádět do Bruselu peníze, z kterých se část vrací právě jako ony údajné peníze od EU. Celé to tak může jen vyostřit konflikt mezi politbyrem EU a demokraticky zvolenou vládou v Maďarsku.
 
Jak ovšem píše španělský list El Pais, vedení EU je údajně připraveno použít všech nástrojů včetně ekonomické blokády či odebrání hlasovacích práv (tedy učinit z těchto zemí čistě protektorátní země bez možnosti jakoukoliv legálně čelit diktátu vedení EU), aby donutilo vlády Maďarska a Polska k poslušnosti a podřízení se vedení EU. Obdobně zní i některé komentáře v německém tisku, například od Maximiliana Poppa v der Spiegel. Podle jeho názoru by vedení EU mělo proti Polsku použít i sankce a tresty, aby Polsko bylo donuceno se pořídit rozhodnutím vedení EU. 
 
A zde se opět vracím k mé úvodní myšlence. Když vidíme bojovnost vedení EU v jejich snaze prosadit ideologie, jež vyznávají (LGBT, multikulturalismus, podpora masové migrace apod.) i přes odpor národních vlád jednotlivých zemí, tak je dobře si položit otázku: „Jak by se asi chovalo vedení EU v případě, že by mělo kontrolu nad armádami či policií v rámci zemí EU? Nepoužilo by je k svržení neposlušných demokraticky zvolených vlád?“
 
Tato otázka je hodně důležitá, protože za ní je další otázka ještě důležitější: „Nestal by se pak (i ozbrojený) odpor proti vedení EU (a jejich lokálním stoupencům) právem garantovaným ústavou národního státu? Vždyť například v našem ústavním pořádku je jasně dané právo obyvatelům na odpor: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“ (Článek 23 Listiny základních práv a svobod.) 
 
Mimochodem obdobně jako EU se choval i sovětský totalitní režim, který ve svých ústavách a zákonech tvrdil, že je lidovou demokracií a lidé mají práva, ale reálně tato práva potlačoval, a to díky poslušné justici a represivním složkám. A kdokoliv kdo šel proti sovětským hodnotám, byl automaticky zbaven svých zákonných práv a byl mnohdy vězněn v psychiatrických léčebnách jako výše zmíněný Bukovskij. Nevydává se nám celkově EU právě tímto směrem, když prohlašuje odpor proti hodnotám prosazovaným vedením EU jako odpor proti evropským hodnotám a chce trestat ty, kdo nevyznávají tyto „evropské hodnoty“? Budování EU je dlouhodobě postupný proces a tak nám (zatím) nestaví eurogulagy, ale již dnes můžete být pomocí zákonů proti (údajné) nenávisti uvězněni či potrestáni za odpor proti „hodnotám EU“. 
 
Je tedy dobré sledovat další vývoj kolem Polska a Maďarska, protože nám ukazuje budoucnost Evropy a i to, jak moc jsou dnes silní v EU neomarxisté. Je totiž dosti možné, že buď to dopadne prohrou neomarxistů ve vedení EU a dojde k reformě EU, nebo naopak prohrají národní vlády a zesílí rychlost budování superstátu socialistické EU – tedy spíše západoevropský pokus o SSSR 2.0
 
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
 
Sdílejte naše články.
 

Nebo finančním darem: 

Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 

Předem moc děkujeme za pomoc!

 

 

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | vlastenectví  | válka  | Maďarsko
439 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683