"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Blahoslaveny budiž ženy Rusi, opouštíte temnotu a jdete vstříc světlu, vaše děti vás budou ctít navěky

Autor: Michal Poláček | Publikováno: 24.12.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Proč nejsou Rusové, největší evropský národ, už dávno muslimy? Nebo rázněji, proč křehkou západní civilizaci nespolkla step? Mohla o tom kdysi dávno rozhodnout jediná žena. Olga Rurikovna. Rusové nebyli Slované, říkali si tak piráti ze Skandinávie, jež ovládli vodní trasy mezi jižní a severní Evropou. Slované a Finové jsou jejich blízcí spojenci a někdy také zdroj výnosného obchodu s lidmi. Národ či stát ale neexistuje, desítky kmenů drží pohromadě jen okovaná pěst a charisma klanu Rurikovců. Na východě hledají slabinu "ruského chanátu" muslimští Bulhaři. Na jihu jejich državy ohlodávají židovští Chazaři. 
 
Do Cařihradu pod symbolem bidentu doráží vzácná návštěva. Vdova chána Olega, matriarcha Rurikovců. Olga. Vidí dál než její mužští příbuzní, které zaměstnává boj o moc. Konstantin VIII. imperátor východní Římské říše je prý učarován jejím intelektem a snad i vidinou silného spojence. Nabídne sňatek. 
 
Olga je polichocena, ale namítá, že jí taková role jako pohance nepřísluší a jako vladařku ji může křtít jen jí rovný. Představený ortodoxní církve pronese: "Blahoslaveny budiž ženy Rusi, opouštíte temnotu a jdete vstříc světlu, vaše děti vás budou ctít navěky." Je pokřtěna jako Helena, po matce Konstantina Velikého. Imperátor opakuje nabídku ke sňatku.
 
"Jak si Tě teď mohu vzít, můj milý, když jsem podle křesťanského práva Tvá kmotřenka? Je to proti zákonu božímu." Císař odtušil: Přelstila jsi mě, ne jednou ale dvakrát. Buď sbohem. 
 
Syn Svjatoslav nemá pro politiku své matky pochopení. Proč by se měli klanět cizí modle? Rurikovci se vždy opírali o silné válečníky a ti nikdy kříž nepolíbí, přestanou respektovat rodinu. Marně mu Olga vysvětluje, že jediná věc, co teď stojí mezi prosperitou a zánikem rodu je byť jen hádka bratrů. Jediná prohraná válka a kmenový svaz se rozpadne. Spolknou je kočovníci. Římané jsou bohatí, velkorysí, mají stát, který přežije smrt vladaře. 
 
Svjatoslav je válečník, rozhodnutí matky bude ctít, ale zůstane věrný rodinné tradici. Vyvraždí Chazary, bude se držet prodeje otroků jako jistého výdělku a jak žil, tak zemře. Na Dněpru ho s družiníky přepadnou Turci, uříznou mu hlavu a z lebky si po stepním způsobu udělají číši. Kmenový svaz se rozpadne. Státotvorný proces dokončí až vítěz další bratrovražedné války.
 
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
 
Sdílejte naše články.
 

Nebo finančním darem: 

Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 

Předem moc děkujeme za pomoc!

 

Klíčová slova: vlastenectví  | Rusko
689 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683