"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Litvu zaplavují muslimští ilegální imigranti. EU slibuje jejich přerozdělení po Evropě!

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 21.12.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Napětí mezi Litvou a Běloruskem dál graduje. Litva dál provokuje s podporou Svjatlany Lžidmitrijevny Tichanovské a Lukašenko stupňuje svůj tlak s pomocí migrantů* Litva poskytla Tichanovské a jejímu štábu nejenom finanční a materiální pomoc, ale zřídila pro ně i zastoupení "prezidenta v emigraci" s diplomatickým statutem.
 
* Tichanovská se svým štábem se vydala do USA, kde byla přijata na nejvyšší státní úrovni, včetně jednání s Antony Blinkenem (ministr zahraničních věcí v Bidenově vládě) a Viktorií Nuland (náměstkyně ministra zahraničí specializovaná na exSSSR státy). Projednali možnosti postupu proti Lukašenkovi a další sankce.
 
* Lukašenko pokračuje v tlaku na Litvu s pomocí migrantů, dál mezi Bagdádem a Minskem létají každý týden 4 letadla a jejich pasažéry poté běloruská "cestovka" přepravuje busem do blízkosti hranic a ukazují jim, kudy vede cesta do EU (Litvy)
 
* Každý den překračuje hranici 50-100 migrantů a počet připrchlíků v Litvě už přesáhl 2,5 tisíce
 
* Litevská vláda vyhlásila program vytvoření zábran na hranici z ostnatého a žiletkového drátu, natočili o tom video do televize, ale maji málo materiálu, takže toho plotu postavili jenom nekolik kilometrů. Více nez 550 kilometrů hranice je dál nechráněných. Jsou bohužel problémy se sháněním drátu. Jedná se totiž o vojenský materiál, na jehož obchodování se v EU vztahují zvláštní pravidla. A tak některé státy už ostnatý a žiletkový drát darovaly Litvě v rámci "humanitární pomoci". Litva potřebuje přehradit 550 km hranice, svého drátu měla jenom několik kilometrů, ale už dostala darem dalších asi 100 km drátu ze zahraničí.
 
* Humanitární pomoc se neomezuje na ostnatý drát - různé státy posílají vybavení pro utečenecké tábory. Česká republika poskytla 20 stanů, 100 lůžek, 500 dek, 20 topidel a 500 spacích pytlů.
 
* Připrchlíci se chovají stejně jako v jiných zemích, odmitaji dodávané jídlo a vyžadují kebab, pizzu a hamburgery + kolu, na některých místech už uspořádali povstání a zabarikádovali se, dokud nedostanou požadované jídlo
 
* v Litvě nejsou tlumočníci do arabštiny, tak se museli uchýlit k tlumočení přes ruštinu, když sehnali pár Iráčanů, kteří vystudovali v Moskvě nebo Minsku
 
* Frontex vyslal minulý týden do Litvy dalších 80 pohraničníků s technikou a psy, ale je to jako kapka v moři
 
* EU přislíbila, že pokud počet připrchlíků v Litvě přesáhne 10 tisíc, zahájí přerozdělování do dalších zemí EU. Vzhledem k tomu, že dosavadních 2,5 tisíce se vyrojilo za jeden měsíc, mohla by Litva do podzimku limit splnit. Litevský premiér se vyjádřil, že předpokládají, že připrchlíci v Litvě nezůstanou, většina usiluje o přesun do Německa, kde mají většinou příbuzné
 
* Litevská vláda vytipovala několik objektů k trvalému ubytování migrantů, jedná se většinou o zrušené školy. V místech, kde by měla být taková centra zřízena, začaly protesty místních obyvatel
 
* Litva začala vyhošťovat připrchlíky z Běloruska a odmítá jim udělit azyl. Někteří připrchlíci z Iráku uvedli, že byli zadrženi litevskými pohraničníky, vyslýcháni a biti, drženi o hladu a bez vody a poté je dovezli ke hranici a poslali ilegálně zase zpět do Běloruska. Litevská pohraniční stráž zahájila na nelegální migranty ze Středního východu  také palbu  (Tolik praví ofiko zpráva běloruské vlády)
 
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
 
Sdílejte naše články.
 

Nebo finančním darem: 

Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 

Předem moc děkujeme za pomoc!

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví
980 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683