"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německo masivně investuje peníze v Rusku a zvyšují obchodní výměnu ...

Autor: Helena Mallotova | Publikováno: 10.12.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Podle RND - Redaktionsnetzwerk Deutschland roste mezi Německem a Ruskem i přes politické napětí vzájemný obchod. Bilaterální výměna zboží objemem překonala období před koronovou krizí. Německé firmy investují v Rusku miliardy a vytvářejí nová pracovní místa. Patří k nim například výrobce zemědělské techniky Claas, který dodává sekačky a traktory a zpracovatel mléka DMK. O rychlém cíleném nárůstu německého obchodu s Ruskem informují hospodářská data, která zpracovala obchodní a ekonomická oddělení (HWB) při velvyslanectví Ruské federace v Berlíně. Oproti září 2019 vzrostl objem obchodu Ruska s Německem o skoro 16 % na 5,2 mld. euro.
 
Zvyšují se i investice německých firem v Rusku a podle nejnovějších čísel Bundesbanky činí koncem 2. kvartálu skoro 14 mld. euro. Např. poté, co Rusko před lety jako reakci na západní sankce zastavilo import sýra, navýšila DMK svůj podíl na výrobě mléčných výrobků přímo v Rusku a staví další továrnu ve Voroněžské oblasti. V současnosti zaměstnává 350 pracovníků. Bavorská firma SAF-Holland SE, která vyrábí kromě jiného komponenty pro návěsy a přívěsy, ale i důležité   součástky  a díly pro výrobu autobusů a nákladních  aut je další významnou německou firmou, která se stále víc prosazuje na ruském trhu. 
 
Na německý trh naopak pronikají ruští podnikatelé, jako např. United Wagon Company (UWC), výrobce, pronajímatel a opravář speciálních železničních nákladních vagonů. Mezi zákazníky patří Deutsche Bahn (DB) a s VTG AG největší evropský pronajímatel nákladních železničních vagonů a rovněž největší kolejový logistik se sídlem v Hamburku. V Německu své služby rozšiřuje i expresní potravinová dodavatelská služba Getfaster.io (patrně obdoba našeho Rohlíku). Tak si tak říkám, co na to naši dodavatelé, kteří ze dne na den přišli příkazem z Bruselu a naším nesmiřitelným postojem k Rusku o své ruské zákazníky.
 
Dlouhodobě čelíme snaze eurohujerů a sluničkářu znemožnit provoz našeho zpravodajství, proto potřebujeme i vaší pomoc!
Protože provoz našeho webu je možný i díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
Jak nám můžete pomoci?

 

 

Klíčová slova: Německo  | Rusko
803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683