"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacím

Autor: Redakce | Publikováno: 6.12.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Tisková zpráva Společnost pro obranu svobody projevu: Včera jsme informovali o nebezpečné snaze slovenské vlády omezovat svobodu slova, ale na pozoru bychom se měli mít i před záměry odcházející vlády české. Popisované kroky jsou v rozporu s tím, co hnutí ANO uvedlo v předvolebním dotazníku. "V průběhu pandemie se objevila řada dezinformačních kampaní a právě systém strategické komunikace by mohl zásadně přispět ke snížení negativních efektů dezinformací." Které kampaně mají na mysli? Dezinformace šířené ministry Blatným a Vojtěchem o účinnosti očkování?
 
Záměrem je prý ustavit "centrálně řízené pracoviště, ideálně na Úřadu vlády, jež by sledovalo náladu ve společnosti a v případě její vyhrocenosti do ní vstupovalo prostřednictvím státních orgánů sjednocenou komunikací." Když si to přečtete ještě jednou, vybaví se vám Rudé právo 80. let a tlak na jediný správný názor. Tam se chceme vrátit?
 
"Pod resortem obrany se začíná vytvářet síť expertů proti hybridním hrozbám z řad akademické, výzkumné či soukromé sféry, jejichž služeb by vláda v případě nárazové i dlouhodobější potřeby využívala. Představitelem této skupiny by mohla být třeba firma Semantic Visions Františka Vrabela." 
 
Právě tato firma stojí za chybným označováním dezinformací v přehledu Ministerstva zdravotnictví (více na našem webu) a je známa ideologickými brýlemi při posuzování výroků.
 
 

 

926 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683