"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Číňané: Kašlem na zelený úděl, chceme svítit, topit a vyrábět. Proč to nejde v EU?

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 23.11.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V Číně pomalu končí energetická krize. Nedostatek uhlí z dovozu (a sankce na uhlí z Austrálie) způsobil v Číně raketový růst cen uhlí, elektřiny a plynu a celkovou energetickou krizi, kvůli které museli vypínat elektřinu a omezovat výrobu. 
 
Ale pak si v KSČ řekli, že takhle to dál nejde. Kašlem na zelený úděl, chceme svítit, topit a vyrábět. Strana rozhodla, strana provedla. V Číně znovu zahájili těžbu uhlí ve více než 150 uhelných dolech, které byly v posledních pěti letech uzavřeny nebo utlumeny v rámci ekologických opatření. Rozjet těžbu na plné pecky zvládli během čtvrt roku, včetně obnovení provozu na opuštěných železničních tratích a vlečkách. 
 
A cena uhlí v Číně šla okamžitě dolů o 60 %, z 280 USD na 125 USD za tunu (a společně s Čínou klesla cena uhlí v celém světě). 
 
A zároveň také o 30 % narostl vývoz zboží z Číny ve srovnání s předcovidovou úrovní.

A proč to nejde v EU?

V EU ani neni problem demokracie jako takove, ale usilovneho tlaku naivnich neznalku typu Grety a skupinek lobystu, kteri chteji na necem vydelat. Pod jejich medialnim tlakem zcela zanika rozumny hlas odborniku, kteri tisickrat mohou opakovat, ze tohle nebude fungovat a ze se ritime do prusvihu. Urednici a politici musi vyhovet vykrikum z ulice, jinak je smete hystericka smrst. A to trva tak dlouho, az se pretahne snesitelnost nesmyslnych nakladu, jako letos v EU vznikla energeticka krize jako nasledek 3 energobalicku EU. A budeme si muset projit krusnou zimoou, behem niz spousta lidi u nas i v Evrope nebude mit penize na topeni a teprve potom prevazi hlas odborniku a rozumu.
 
Hlas odborniku ma ve verejnem prostoru stejnou vahu, jako hlas nezletile psychicky nemocne záškolacky. A kdyz se k jejimu hlasu pridaji mocni a bohati vyzirkove, a zafinancuji medialni pokrik, uplne ty odborniky prekrici.
 
A prave proto se diky tomuto pojeti nase spolecnost riti do totalniho prusvihu. A zatim v prusvihu nejsme jenom proto, ze nasi predkove pro nas vytvorili bohatstvi, ze ktereho mohou dve generace parazitovat, nez se to uplne zhrouti.
 

 

Klíčová slova: EU  | vlastenectví
816 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683