"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jak vyřešili problémy s muslimy v Koreji? Totálně je vymazali a převychovali, Stalin by záviděl

Autor: Michal Poláček | Publikováno: 15.11.2021 | Rubrika: Historie
Ilustrace

"Nařídil jsem Huihui (muslimům), aby uzavřeli svou ceremoniální halu (mešitu), sundali si pokrývky hlavy a dál ctili nebe jako všichni ostatní."  - Sédžong Veliký, poslední zmínka o muslimech v Koreji. Souběžně s koncem globalizace probíhá pod patronátem pána Koreje i národní renesance. V roce 1427 je otevřena Nefritová hala. Univerzita. Sédžong má s novým institutem dalekosáhlé záměry. Jako zastánce konfucianizmu, hodnotí poddané podle schopností, ne původu. 
 
Vedle "hraček" (knihtisk, mechanický glóbus či dvoustupňová raketa) vzniká ve spolupráci s vědecko-technickými pracovníky i předmět národní chlouby. Hangul. Abeceda. Po staletí bylo umění čtení a psaní výsadou úzké kasty duchovních a úředníků. Tisíce čínských znaků navíc neodpovídaly korejskému jazyku. Elita neskrývá svůj odpor k novému písmu: "Je to Amkeul, škrábání pro ženy. Sedlák se to naučí za odpoledne, blbec za týden." 
 
Hangul jako médium pro přenos informací je nadřazen čemukoliv z východní Asie. V jistých ohledech předčí i latinku. Z několika značek vyjadřujících souhlásky či samohlásky formuje student dle jasných pravidel vždy celou slabiku. Písmo je pravidelné, respektuje fonetiku a je extrémně úsporné. 
 
Je slabinou konfucianizmu, že vědce jako řemeslníky řadí velice nízko. Výše než spodinu v podobě obchodníků, ale méně než zemědělce. Otec národa, Sédžong, nebude mít důstojné nástupce. 

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

 

Klíčová slova: islamizace  | islám
1005 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683