"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Češi neznají jednoho z největších západních kritiků islámu - Robert Spencer a Výklad koránu

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 14.11.2021 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

V těchto dnech jsem začal do distribucí a knihkupectví zavážet dotisky Výkladu koránu od Roberta Spencra. V diskuzích na internetu jsem si ovšem všiml, že spousta lidí vůbec nezná Roberta Spencra a neví nic o jeho činnosti. Někteří si dokonce snad myslí, že je to muslim :-D Což je sice humorné, ale ukazujete na to, jak moc u nás lidé na jednu stranu sice odmítají islamizaci, ale jinak do hloubky o problému islamizace či islámu nic neví. Kdo tedy je Robert Spencer? A proč je důležité číst jeho knihy?  
 
Robert Spencer (*1962, USA) pochází z rodiny blízkovýchodních křesťanů, jeho prarodiče museli uprchnout z území dnešního Turecka před muslimským pronásledováním. Je členem Melchitské řeckokatolické církve. Spencerův otec se podílel na boji proti komunismu a byl členem redakce Hlasu Ameriky v dobách studené války. Robert Spencer vystudoval University of North Carolina v Chapel Hill – obor náboženství a je předním americkým spisovatelem k problematice islámského náboženství a muslimské civilizace. Dvě jeho knihy se v USA dostaly do žebříčku New York Times Bestsellers. Překlady jeho knih vycházejí v různých jazycích. V češtině mu například v roce 2006 vyšla kniha Islám bez závoje.
 
Robert Spencer přednáší například o historií džihádu - svatého boje v islámu.
 
V roce 2003 založil Spencer webovou stránku monitorujíci islamizaci Západu - Jihad Watch, a je i spoluzakladatelem Stop Islamization of America. Pro jeho otevřenou kritiku islámu mu britské ministerstvo vnitra zakázalo vstup do Velké Británie. Spencer zastává názor, že tradiční islám není „neodmyslitelně teroristický“, ale říká, že „tradiční islám obsahuje násilné a rasistické prvky“, a že „jeho různé školy jednomyslně učí bojovat proti nevěřícím a za podrobení nevěřících“.
 
Z úvodního komentáře k druhému dílu výkladu koránu od amerického kritika islámu Roberta Spencra: Dostává se vám do rukou druhá část knihy Výklad koránu od Roberta Spencera, která obsahuje další výklad čtyř súr koránu: Súra 4, „Ženy“ - Súra 5, „Prostřený stůl“ - Súra 6, „Dobytek“ - Súra 7, „Rozpoznání“. V súře Ženy se například dozvíte, jak to je s koránským ospravedlněním bití žen za neposlušnost. Mohamed totiž neměl o ženách velkého mínění, viděl v nich jen objekty sexuálního uspokojení a plození děti (asi stejně jako Hitler a nacisté), a tak se není čemu divit, že korán sice opěvuje ty ženy, které jsou poslušny Mohamedovi a jeho příkazům, ale k neposlušným ženám je velice tvrdý a neváhá dovolit muži je i zbít nebo nadosmrti uvěznit v uzavřeném pokoji, když je mužští příbuzní budou považovat za neposlušné a vzpurné.
 
Sám Mohamed o ženách řekl, že „nikdy nebude úspěšný národ, který učiní ženu svým vládcem“ (zaznamenáno v Sahih al-Buchari), a také prohlásil, že žena má nedostatečný rozum, proto musí svědčit dvě ženy proti svědectví jednoho muže (zaznamenáno v Sahih al-Buchari).
 
 

Klíčová slova: islám  | džihád
1191 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683