"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Generál Karel Kutlvašr: Vzpomínky na Pražské povstání

Autor: Redakce | Publikováno: 28.10.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Dnes máme státní svátek připomínající vznik republiky v roce 1918. Je dobré si připomenout, že o pár let později v roce 1945 se o nabytí naší svobody po německé okupaci a odpor vůči ní zasadili velcí mužové českého národa. Kdoví co by dnes řekli, kdyby žili, na to, že Češi opět lezou Němcům do zadku? K státnímu svátku doporučujeme tuto knihu o povstání českého národa v roce 1945:
 
Anotace: Vzpomínky na Pražské povstání sepsal jeho vojenský velitel generál Karel Kutlvašr na sklonku svého věznění v roce 1960. Tou dobou už měl za sebou více než jedenáct let nespravedlivého žaláře. Kutlvašrovy paměti vypráví v souvislostech o tvrdých bojích, o zákulisí vyjednávání s Němci i o nastupujícím politikaření, které ovládlo společnost po konci války. Jeho deník nikdy uceleně nevyšel, protože komunistická policie ho zabavila a pečlivě uschovala. Tato publikace je napravením letité křivdy, jíž se na generálovi dopustil totalitní režim, a dává nahlédnout do posledních chvil válečného běsnění očima přímého účastníka.
 
 
Ukázka z recenzí na Databazeknih.cz:
 
Tyquick napsal: 
Vzpomínky sepsané jednou z největších osobností moderních dějin Československa/České republiky. V knize vyniká krása českého jazyka a ukazuje odvahu našich odbojářů i "obyčejných lidí". Děkuji za ní...
 
PeŠ716 napsal:
Pražské povstání popsané očima jeho vojenského velitele. Unikátní svědectví o tom, jak se rodila ilegální síť bojovníků s Němci, kteří hrozili, že Prahu vypálí do základů. V dnešní době mobilů a sociálních sítí je dost neuvěřitelné, že se během pár hodin, maximálně dnů může zformovat taková několikatisícová síla a že až půl miliónu lidí začne budovat barikády.
 
 
Název: Generál Karel Kutlvašr: Vzpomínky na Pražské povstání
Editor: Švec, Pavel
Vydavatel: Epocha
EAN: 9788075579812
ISBN: 978-80-7557-981-2
Popis: 208 stran, 14,5 × 20,5 cm

Klíčová slova: Česká republika  | vlastenectví  | válka
762 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683