"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Židovský expert vystoupil v ČT o uprchlících a ohrožení Evropy. Moderátor jen lapal po dechu

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 5.6.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

„Jde hlavně o informace – před a během boje. Musíme být hlavně připraveni a mít strategii. Je důležité, aby všechny jednotky spolupracovaly,“ řekl k bojům Bohbot. Následně uvedl, že na místě rozhodně nepůsobí vysoce specializované jednotky. „Kromě milicí z Íránu tam jsou amatéři a já očekávám, že ty výsledky nebudou tak dobré. Nejde jen o vojáky, musí se také spolupracovat. A já to vidím moc špatně, bude hodně civilních obětí,“ dodal k tomu Bohbot.

„Co se dá udělat pro to, aby bylo civilních obětí co nejméně?“ zeptal se jej následně moderátor Daniel Takáč. „V našem případě nic. Na místě je více než 50 tisíc civilistů, ale oni se nedostanou ven. Islámský stát civilisty používá. Osobně si myslím, že někteří lidé budou mít radost, když bude hodně mrtvých a zraněných mezi civilisty,“ uvedl Bohbot. „Osobně myslím, že budou mít radost, když tam budou smutné výsledky, a že to budou používat. Víme, že oni umí používat takové situace. Jako propagandu,“ dodal.

Bohbot se také vyjádřil ke slábnutí vlivu Islámského státu. „Dneska to je Islámský stát, možná příště to bude zase al-Káida. Osobně já myslím, že je jedno, s kým bojujeme, radikální islám je všude,“ myslí si. 

Jeho prognóza dalšího postupu Islámského státu není pro Evropu dobrá. „Překvapili všechny. Oni půjdou dál. Třeba do Evropy, třeba do České republiky,“ ohromil Takáče Bohbot. „Je jich víc než 200 tisíc a oni už tam nemůžou bojovat. Hodně z nich jich tam zůstane, ale ostatní... Chtějí udělat dojem, chtějí změnit svět,“ pokračoval ve svých myšlenkách Bohbot.

Svůj názor uvedl také k uprchlické krizi. „Nevidím důvod, proč by měli uprchlíci přijít sem. Je to něco úplně jiného, když někdo přijde sem a chce pracovat, chce nový život. Tomu rozumím, ale když tam je válka, ať bojují,“ řekl razantně s tím, že by zamezil přístupu uprchlíků do Evropy. 

A co evropské armády? „Máte třeba špičkové speciální jednotky, ale armády například nemají zbraně. Česká armáda by měla také posílit. Má sice dobré lidi, ale nemají rozpočet, nemohou si koupit to, co potřebují,“ řekl. Se slovy, že rozhodně není dobré prozrazovat mezery v bezpečnosti Evropy, „protože na ČT24 se dívají i jiní diváci“, se Bohbot s Takáčem rozloučili.

Zdroj zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zahranicni-expert-vystoupil-v-CT-o-uprchlicich-a-ohrozeni-Evropy-Moderator-jen-lapal-po-dechu-438182

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví  | islamismus  | džihád  | válka
4481 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683