"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Policie v Malmö otevřeně přiznává: Jde to všechno k čertu!

Autor: Charlotte Thorbjörnsson | Publikováno: 30.7.2008 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Když pracujete jako policista, vidíte následky rozhodnutí našich politiků velice reálně. Imigrační politika ve Švédsku je v podstatě naprostým selháním. Navíc tento experiment stojí každoročně nesmírné množství peněz. Politici se teď dodatečně snaží věci různě pozáplatovat a zdrátovat, přicházejí s různými myšlenkami a opatřeními. Ale každému soudnému člověku je to naprosto zřejmé: řečeno krátce a výstižně, jde to všechno k čertu.

Komentář vydavatelů Folkets Nyheter k rozhovoru s policistou z Malmö.

Toto jsou slova jednoho z policistů, který pracoval mnoho let v Malmö, a popsal svoji pracovní situaci i to, jak se dramaticky změnila, periodiku Folkets Nyheteru. A nijak se netají s tím, co způsobilo tyto negativní změny.

Malmö je městem s největší imigrantskou populací ve Švédsku. Čtyřicet procent jeho obyvatel je výhradně cizího původu. A stejně jako v mnoha jiných městech v zemi se běžnou každodenností života v tomto městě staly vážné násilnosti a přepadení i všudypřítomný strach Švédů, že se stanou oběťmi těchto zločinů.

Sydsvenskan, noviny vycházející v jižních švédských provinciích, kde se nachází i Malmö, napsaly počátkem tohoto roku, že demokracie ve Švédsku je pevná a debata je prakticky neomezovaná. Ovšem Folkets Nyheter je nucen utajit jméno policisty, s nímž uskutečnil interview, aby ho nevystavil ohrožení, že ztratí práci.

"V současné době nemáme ve Švédsku ani svobodu slova, ani svobodu názoru," řekl policista. "Pokud myslíte tak, jako politické elity, pak máte zajištěnou kariéru, ale jinak? Podívejte, co se stalo mému kolegovi."

Zmíněný kolega je policista v Malmö Bengt Lindström, který byl tento rok vyhozen za kritiku následků masové imigrace, jako je nedostatek vhodných služeb pro staré lidi v Malmö. Což bylo rozhodnutí, které mělo přirozeně vliv na většinu pracovníků policie, řekl muž zákona.

Žádný z policistů se dnes neodváží jakkoli kritizovat tyto záležitosti, ani ve službě, ani soukromě. Především vás zajímá vaše práce a vaše živobytí. Policie dala výstražný příklad tím, že vyhodila Lindströma: "Nekritizujte, nebo ztratíte práci!"

Naprosto souhlasí s Lindströmovou kritikou situace v Malmö.

"Když jsou našim důchodcům, co dřeli celý život a přispívali k vybudování této země, upřeny sociální služby, bolí mě z toho srdce. Vláda zrovna nedávno dala městským úřadům další 1.7 miliardy SEK (235 880 000 USD) na zvládnutí všech nelegálních imigrantů. Dává snad smysl, že my, Švédové, se musíme především postarat o své vlastní lidi."

"Počet případů vážného násilí, spáchaného na občanech na veřejnosti, významně vzrostl od začátku 90. let, kdy jsem začal pracovat v Malmö. Jsou to v podstatě jen mladí imigranti, co páchají krádeže a přepadení na veřejnosti. Tohle je podloženo a zdokumentováno, ale autority zodpovědné za situaci to nechtějí zveřejnit. Protože by to odporovalo integrační propagandě vlády, rozhodli se o tom mlčet".

"Počet znásilnění rovněž dramaticky vzrostl, což lze přičíst tomu, že kolem 40 % obyvatel Malmö mají jiné etnické pozadí, kde moc muže nad ženou je absolutní. Jejich názor na ženy je naprosto cizí nám, švédským mužům, a oni žijí dál podle své kultury, aniž by brali na vědomí fakt, že jsou v cizí zemi, kde jsou menšinou. Bohužel je toto chování podporováno švédskými autoritami a soudy, které v rozsudcích berou ohled na etnický původ obžalovaného."

Policista rovněž potvrdil, jak negativně jsou policisté a jiné nouzové služby vítány na předměstích Malmö.

"Mnozí imigranti nemají vůbec respekt k policii. Mnohokrát s vámi zacházejí, jako kdybyste přijeli sbírat odpadky. Imigranti se většinou setkávají se zaměstnanci imigračních a sociálních služeb. Jsou zvyklí na to, že jsou postrkováni správným směrem, a že jsou plněny všechny jejich požadavky."

"Obvyklá rutina, jako je například kontrola řidičáku emigranta v Rosengardu (poznámka překladatele ze švédštiny: nechvalně známá imigrantská čtvrť v Malmö) se může snadno vymknout z rukou a stát se krizí, kde musí zasáhnout všechny dostupné policejní síly, aby obnovily pořádek. Díky mobilním telefonům se na scéně objeví velmi brzy množství "zastánců", pokud zasahujete v Rosengardu. Pokud zastavíte auto během rutinní kontroly, seběhne se proti policii celý klan."

"Naneštěstí má většina Švédů velmi zkreslený dojem o tom, co se děje, díky zaujatému obrazu, který poskytují média. Například se používají koncepty jako "gangy mladistvých", místo aby mluvili otevřeně a přímo řekli, jako například v Landskroně (poznámka překladatele ze švédštiny: další město ve Skane, bohaté na imigranty), že jsou to albánské zločinecké gangy, co působí problémy.

"Rád bych řekl jasně, že to není "Per" ani "Stina" (běžná švédská jména), kdo půsoví tyto pekelné nepokoje. Jsou to gangy imigrantů, co chtějí získat kontrolu a šířit strach mezi běžnými občany. Naneštěstí projevuje společnost neuvěřitelnou shovívavost vůči tomuto počínání, což je důvod k vážným obavám z budoucího vývoje."

"Naprosto chápu ty, co se organizují do skupin domobrany, a jsou aktivní v té nejdůležitější věci, co může být - ochraně rodin. Pokud společnost selže a nepřijde na pomoc svým občanům, samozřejmě že vezmete věci do svých rukou. Je to vaše legální právo bránit sebe a svůj majetek. Je vám dokonce dovoleno použít násilí v nezbytně nutné míře ke svojí ochraně."

Policista řekl, že je zřejmé, že sklony k násilí a kriminalitě mezi imigranty jsou kamuflovány a omlouvány, protože si to přeje mocenská klika.

"Moje osobní teorie je, že tito politici mají své poliické kořeny v konci 60. let. V éře takzvaných "zmatených levičáků". Lidé, co studovali na univerzitách v roce 1968, jsou v této době ve vysokých funkcích a přispívají k morálnímu úpadku a degeneraci, která probíhá přímo před vašima očima.

Pokud jde o politickou moc ve Skane a tři hlavní reprezentanty této moci, hlavního prokurátora Sven-Erika Alhema, městského radního Ilmara Reepalua a náčelníka policie Anderse Danielssona, policista sděluje:

"Všichni tři reprezentují zafixovanou moc ve Švédsku na různých úrovních, a ani jeden z nich nemá schopnost nezávisle myslet. Chtějí se jen zavděčit svým nadřízeným a nezajímají se o to, co si myslí obyčejní občané. Jsou to jen loutky současné politické moci ve Švédsku. Zkorumpovaná přátelství a ochrana vlastních mocenských pozic je pro ně důležitější, než řešení problémů, které mají na starosti. Všichni se navzájem osobně znají a v soukromí se stýkají."

"Pro mě a většinu ostatních policistů je Alhem jen velký šašek, kterého zajímá jen to, jak by se předváděl. Už dávno ztratil veškeré spojení s realitou. Alhem je velký příznivec multikulturalismu. Naprosto ho nezajímá fakt, že multikulturalismus přispívá k negativnímu vývoji společnosti."

Policista doufá, že stávající situace ve Švédsku přinutí víc a víc Švédů k "probuzení".

"Dříve nebo později si musí všichni uvědomit, že to takhle nemůže jít dál. Musí dojít k radikální změně v praktické politice. Vy a já a naše rodiny mají za úkol udržet dědictví našich předků, kteří se podíleli na vybudování tak úspěšné země.

"Žádná multikulturalistická společnost se nikdy nemůže pozitivně vyvíjet."

"Je jen jediná alternativa a to je udržení našich tradic. Všímat si toho dobrého, čím naši předkové přispěli! Spořádaná společnost, která chrání rodiny a zajišťuje podmínky k životu, k vývoji a k pocitu bezpečí. Ochrana vlastních rodin a blízkých se musí stát samozřejmostí pro všechny Švédy.

[email protected]

http://www.folketsnyheter.se/?sida=artikel&aID=408

7039 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683